Скокни до содржината
Ок реформа на базенот

Реформска цена на базен со модерни дизајни на армиран ламинат

Модерни дизајни на базени: галерија со сите фотографии од опсегот на бои и модели на зајакната облога за базен CGT Alkor.

Реформска цена на базен со модерни дизајни на армиран ламинат

Дознајте повеќе за…

поправка на лагер базен

Користен систем за реновирање на базен: Гаранција на светски лидер

CGT е водечки светски производител на премази како што е ПВЦ мембраната (Liner) за базени.

Цена за реформа на базенот со лагер за базен

Засилени лимови за базени

СИТЕ ИНФОРМАЦИИ за армирани чаршафи за базени CGT Alkor

Дизајн на базен: Боја за вашата реформа со облога за базен

Реновирајте го вашиот базен со бојата на зајакната облога

ексклузивна постава за базен

Ексклузивни облоги за базен

еднобојна постава за базен

Unicolor постава за базен

армирана постава Елба имитација на плочка

Постава за плочки за базен што не се лизга

хидроизолациона пластика за базени

Лајнер 3D: Базен со природен релјеф

Трендови и фактори што треба да се земат предвид во модерните дизајни за реновирање на базенот

дизајни на базени

Трендови и фактори што треба да се земат предвид при дизајнот на базените и градината

Реформа на двор со базен

реновирање на двор со базен

Во Ok Reforma Piscina се грижиме за естетиката, дизајнот на базенот и пред се за тоа што сте задоволни од завршните работи.

За почеток, знаеме колку е важно за вас да инвестирате во дизајн на базен и градина кој е целосно персонализиран по ваш вкус и кој целосно одговара на естетскиот додаток прилагоден на вашата околина за да можете да го направите вашиот идеален базен реалност. во вашиот дом. Поради оваа причина, ќе најдете повеќе совети и трикови за реформа на двор со базен.

Нашите ПРЕДНОСТИ: Многу повеќе од облога за базен

гаранција за реформи во базенот

Брза и чиста хидроизолација на вашиот базен.

Број 1 во Шпанија! Повеќе од 10.000 базени реновирани во последните 10 години.

Придобивките од хидроизолацијата со нашата армирана термо-заварена облога за базен

Како прво, треба да се спомене дека најдобар слој за хидроизолација е CGT Алкор армиран лим за базени, бидејќи тоа е најдобар резултат за изградба и поправка на базени од која било форма или големина.

реформски базен
реформски базен
 1. Брзо обновување: Чиста и без мака инсталација за вашето семејство.
 2. Економична цена: Вашиот базен како нов по разумна цена.
 3. Гарантиран резултат:15 годишна писмена гаранција за хидроизолација.
 4. Лесно одржување и чистење: Нема потреба од пребојување или замена на керамичките парчиња.
 5. Максимален комфор: Удобна површина за играње часови во базенот.
 6. Хигиена: Го одложува појавувањето на алги, габи и бактерии.
 7. за секој базен: Без оглед на големината или формата што е.
 8. Широк спектар на дизајни: Обична, шарена, бисерна, текстура.
реновира базен

Реформски базен: Поправка, реновирање и хидроизолација на базени

Сеопфатно реновирање на базенот

Реновирајте го вашиот базен и прилагодете го на вашите соништа по ниска цена: поправете го или обновете го

инсталација на лагер за базен

CКако работиме на реформирање на базенот

Монтажа без тешки работи, лесно одржување и голема издржливост.

Засилен ПВЦ лист за поправка на базени со протекување, пукнатини и одлепувања.

CКако работиме на реформирање на базенот со вооружена постава

инсталирајте армиран базен ламинат

Поставете армиран базен ламинат

квалитет на облогата на базенот elbe
Поправка на базени со термо-заварена армирана постава со 15 години гаранција и германски квалитет

Методи за поставување на лагер со модерни дизајни на базени

 1. Мора да го провериме структурниот отпор од базенот. Чашата мора да гарантира дека може да содржи тони вода во базенот без да се скрши.
 2. Мора да ја провериме затегнатоста на хидрауличкото коло. Се врши тест на притисок на секоја цевка за да се види дали протекува. Се прегледуваат внатрешните додатоци на садот, како што се скимери, светла, млазници итн. да се види дали зглобовите и елементите се во добра состојба.
 3. Поставен е армиран ПВЦ лист на целата површина на базенот (под и ѕидови) со цел да се гарантира хидроизолација на базените 15 години.

ЗАДОВОЛНИ клиенти во проекти за реновирање на базени

Нашата работа за реновирање на базенот

Пред и по промената на реформиран стар базен со армирана ламина

Сеопфатна реформа на базенот со вооружена постава

хидроизолација на базен

Пред реформата на лагер на базенот

gre постава за базен 610x375x120

По реформата на Pool Liner

Заптивната смеса за истекување на базенот Лерој Мерлин

Пред реформата на лагер на базенот

евтина постава за базен

По реформата на Pool Liner

постава за базен Лерој Мерлин

Пред реформата на лагер на базенот

цена м2 армиран ламинат за базени

По реформата на Pool Liner

Лагер за базени Мислења на нашите клиенти

Реновирајте ги мислењата за базенот

галерија на модерни дизајни на базени
галерија на модерни дизајни на базени

Ok Reforma Piscina е сериозна, професионална, чиста и многу брза компанија.

Дејвид Галардо д'Аренис де Мар

Тие се многу професионални, размислував да го закопам мојот базен бидејќи не можев да најдам никакво решение. Ok Reforma Piscina го остави целосно реновиран и без загуби.

Хозе Рамирез де Валирана

Јас сум презадоволна при реновирање на базенот, ми поставија армиран ламинат во белиот базен.

Марија Пилар Ферер од Валоргуина

Тие се одличен тим, цената на облогите за базен е многу добра за високиот квалитет што го нудат.

Пере Далмау од Жирона

Цена за реформа на базенот

базени и реновирање

Размислувате за базени и реформи?

Контактирајте не и кажете ни за вашиот случај. Ние ќе ги решиме вашите сомнежи со целосна доверба.

Можете да ни верувате Експерти за приватни и јавни базени за реновирање на базени со вооружен базен.

И, дополнително, ние сме поддржани од страна на Искуство над 22 години во реформа на базени и поставување на армиран ламинат КВАЛИТЕТНИ базени. исто така, За нас, при реновирање на базени, факторот близина е многу важен.

Добијте фер цена за реновирање на базенот со гарантиран квалитет.

цена за реновирање на базен

Посетете и бесплатна персонализирана понуда без обврска
Контактирајте нèБесплатна персонализирана понуда

Посетете и бесплатна персонализирана понуда без обврска

Исто така ...

Блог за одржување на базен

блог за базен
 • Конечно, ако го посетите нашиот дел Блог за одржување на базен Може да добиете совет што може да ви го олесни секојдневниот живот и да ги расчисти сите видови сомнежи што може да се појават.

Блог за одржување на базен: најнови записи

забавен и безбеден базен

– Мапа на сајтот Ok Reforma Piscina-